Realizacje

Rezydencja Warszawska

2016 Rok budowy
10 Apartamentów
658 m2 Powierzchnia

Opis inwestycji

REZYDENCJA WARSZAWSKA znajduje się w Płocku przy ul. Warszawskiej 2 w bezpośrednim sąsiedztwie centrum i starówki Płocka. Obiekt willowy wolnostojący , wybudowany w 1913 roku w nurcie modernistycznym, historyzującym z elementami neorenesansowymi. Nieruchomość zabudowana obiektem położona jest na terenie zespołu urbanistyczno – architektonicznego i warstw kulturowych miasta Płocka wpisanym do rejestru zabytków za numerem 51/182/59 dnia 16.11.1959 roku.

Kamienica jest całkowicie odrestaurowana jako budynek trzykondygnacyjny z częścią podpiwniczoną. Do budowy i konserwacji użyto najwyższej jakości materiałów budowlanych: stolarki z drewna wielowarstwowego klejonego z elementami ornamentu artystycznego, wysokiej izolacyjności termicznej materiałów izolacyjnych, rustykalnej glazury i terakoty, konglomeratu i marmuru, specjalistycznej chemii budowlanej i tynków renowacyjnych, stolarki drzwiowej spejalnie wykonanej i zaprojektowanej przez architekta wnętrz.

Główne wejście do budynku znajdowało się będzie od strony dziedzińca w elewacji północno-zachodniej. Dziedziniec przeznaczony zostanie na indywidualne miejsca postojowe dla samochodów osobowych, dostęp do tego terenu będzie ograniczony bramą wjazdową i furtką. Wystrój holi i półpiętr nawiązuje do najlepszych przedwojennych warszawskich kamienic.

Przewidywany termin zakończenia odrestaurowania rezydencji listopad 2017 roku.

Lokalizacja inwestycji

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Skontaktuj się z nami...

Kontakt z nami


    ul. Bielska 5 lok. 2
    I piętro od dziedzińca
    09-400 Płock

    790 220 116
    info@enkra.pl